כאב

מרפאות כאב….
מה זה אומר מרפאת כאב? האם אנשים הולכים במטרה לרפא כאב???
מסתבר כי המונים מחכים חודשים להתקבל למרפאה כזו…

אמנם אינני רופאה ולא מתיימרת להיות, אבל מאז היותי נערה, למדתי כי הכאב הוא בעצם פעמון האזהרה! בסך הכל, הוא מתריע שמשהו לא תקין בגוף…

תארו לכם שגלאי עשן באולם גדול מתחיל "לזעוק". יבוא מישהו ויאמר: "הי, אתה מפריע, עושה הרבה רעש…" יכבה אותו ואז? אוי לאותם אנשים שנלכדים במקום.

אז לפני כשבועיים יצא לי לראות בחורה צעירה, בחדשות, מחברת לעצמה כל מיני אלקטרודות בעקבות איזו מחלה מוזרה (מעולם לא שמעתי עליה, למרות ששנים מסתובבת בתחומי הריפוי), תושבת טבריה, מנסה להשיג תור למרפאת כאב ושולחים אותה לתל-אביב, כי אין תורים. כמה עצוב שאנשים נאלצים לחכות חודשים לתור.

ואני תוהה, היכן רופאי המשפחה שלהם? האם לא ניסו לשבת ולחשוב מעט יחד איתם מה מקור הכאב? מה הגוף הסובל רוצה לומר? האם הרופאים שלמדו כל כך הרבה, לא יודעים שזה רק פעמון אזהרה? מדוע מפנים אותם למרפאות כאב ונותנים להם להמתין זמן רב לתור ובינתיים, לסבול סבל בל יתואר?

העולם היום מלא בסוגים שונים של ריפוי טבעי, שם שואלים ומבררים, לא עוזבים עד למציאת הגורם, שתמיד תמיד מסתבר שהוא שייך לתחום הנפשי/רוחני.

אחד הקורסים המדהימים שעברתי לפני שנתיים נקרא: "אורתופדיה רגשית" – כמה מדהים היה לראות פעם אחר פעם, כיצד מסתתר בתוכנו איזה שהוא רגש, משהו שלא פתרנו, שלא אמרנו והגוף זועק: "הצילו!" שימו לב אלי! "ה צ י ל ו !"

אז למי שבאמת סובל מכאבים כלשהם, תעצרו לרגע, תחשבו, תקשיבו קצת לגוף ואל תתנו לעצמכם לסבול חודשים עד ל"ביאת המשיח", שלא בהכרח יעזור בסופו של דבר…

יהי רצון שנהיה כולנו בריאים, שנדע להקשיב לגופנו, למצוא תמיד את הסיבה ולטפל במקור במקום להשתיק את צלצול פעמון האזעקה.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *