מאיר שניידר ומרפאים אחרים בתחילת שנות ה-80

מאיר-שניידר-ספר

את עבודתי במרפאה לריפוי טבעי במושב משמר השבעה התחלתי ב-1979.

בין המטפלים היה יצחק בן-אורי ז"ל, אשר היה טבעוני לחלוטין, דגל בשיטת "שלטון" וההגיינה הטבעית, ובמלוא מובן המשפט של היפוקרטס: "יהיו מזונותיך תרופותיך ותרופותיך מזונותיך". בן-אורי נהג לתת הרצאות, לטפל באנשים אך ורק בפירות וירקות אורגניים, ניקוי גוף ע"י מיצים וע"י חוקנים מיוחדים. לשיטתו לא נעזר בשום אמצעי אחר כמו: צמחי-מרפא למשל, למרות היותם מן הטבע. אמנם לא עבדתי במחיצתו רבות, אך הכרתיו כמרצה.

במקביל אליו, עבד דר' יוסף רזון ז"ל, שהיה רופא משפחה בקופ"ח בקרית-מלאכי – שם כינו אותו הפציינטים "רופא הפירות", כיוון שתמיד היה אומר לאכול הרבה פירות.
אם כי חייב היה לרשום תרופות במסגרת מחויבותו לעבודה.
אחת לשבוע, היה מגיע למרפאה הטבעית במשמר השבעה בשעות אחה"צ ומקבל מטופלים – אף הוא כמו יצחק בן-אורי, אך ורק בשיטת שלטון. הוא נשאר ועבד במקום מספר שנםי.

אדם יקר ומיוחד – יבדל לחיים ארוכים – עליו שמעתי דרך אנשים רבים שהתקשרו למרפאה ללא הרף ושאלו עליו, היה מאיר שניידר. בחור עם אמביציה מדהימה, אשר מבחינה פתולוגית נחשב עיוור, טיפל בהצלחה בבעיות עיניים והיה גם פיזיותרפיסט מעולה!

מאוחר יותר גיליתי כי מאיר שניידר עזב את הארץ כיוון שלא הצליח להתפתח פה כראוי, לא קיבל אישור להוציא רישיון נהיגה וזה בעצם עיקר סיפורו: עד גיל 17, היה נחשב כעיוור, שיכול היה להבחין בין אור לצל בלבד! באחד הימים, פגש על חוף הים באדם שאמר לו: "אם אתה יכול להבדיל בין אור לצל, יש לך סיכוי לראות" ולימד אותו תרגילי שמש לריפוי העיניים.

כמי שאין לו מה להפסיד, ישב, תירגל ותירגל והמשיך לחפש דרכים נוספים וכך התוודע לשיטת "בייטס" לשיפור הראיה. מאמציו נשאו פרי גדול!!! הוא החל לראות וכך הגיע לעבוד במשמר-השבעה ולהעביר את הידע לנזקקים.
למרות זאת הרפואה הקונבנציונאלית בארץ, אשר נשענת על המדע, לא מוכנה היתה לקבל את עובדת היותו רואה, כי בכל פעם שנבדק במיכשור רופאי העיניים, טענו תמיד שמבחינה פתולוגית הוא עיוור, ללא עוררין!

מאוכזב, עזב את הארץ ופתח בקריירה בארה"ב, שם גם קיבל רישיון נהיגה וא, ניהל קליניקה גדולה ורצינית, מטפל, מרצה, מלמד ואף הוציא ספר: "החיים כתנועה" – ספר זה רכשתי מידיו, עם הקדשה שלו (אמנם בכתב-יד גדול, של כתה א', אבל כותב…).
זכיתי להכירו רק מאוחר יותר בשנת 1997 (18 שנה אחרי שעזב), כאשר באחד הביקורים העביר קורס בביה"ס "מדיסין" לרפואה משלימה, שם עבדתי באותה העת. כיום הוא מגיע לישראל להעביר סדנאות והרצאות על רפואה טבעית.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *