ימיה הראשונים של הרפואה הטבעית בארץ

משמר-השבעה-בית

המקום: מושב משמר-השבעה, תחילת שנות ה-70

שם התגורר ד"ר נצח – המרפא הראשון שהעז לצאת בריש גלי מול הממסד והתפרסם כאשר התנגד בכל תוקף לזריקות החיסון, הן לתינוקות והן לילדיו שהתגייסו לצה"ל. הוא טיפל בצורה טבעית ומעניינת והיה ממש תענוג לקרוא את כתביו.

למרבה הצער ילדיו לא המשיכו בדרכו כמרפאים, מלבד בתו שלומית נצח, אשר מטפלת בהצלחה גדולה בנושא שיפור הראייה, הסרת משקפיים ושאר בעיות עיניים בהצלחה.

לאחר מותו, אשתו מרים ז"ל, נתנה את החלק הצמוד לבית – הקליניקה והמשרד, לתנועת הצמחונים והטבעונים, ללא דמי שכירות והעיקר שימשיכו את דרכו.

בקומה השנייה היתה ספריה גדולה עם ספרים מרתקים בכל נושאי הבריאות הטבעית, כאשר חברי התנועה יכלו לבוא ולשבת לעיין בספרים או להשאילם.

יו"ר תנועת הצמחונים דאז, מר דוד נחום ז"ל, ניהל ביד רמה את התנועה ומאחר ובזמנו תודעת הטבעונות היתה נמוכה ביותר, הוחלט על תנועה אחת שתיקרא: "תנועת הצמחונים והטבעונים בישראל".

שמחתי שהיתה לי הזכות לעבוד בתנועה, לתת שירות לאנשים חולים שנואשו מהרפואה הרגילה והן לשרת קהל צעירים שקצה נפשם בבשר ובאו לחוגים והרצאות על מנת להעשיר את הידע.
שכן באותם הימים, על מחשבים וגוגל – טרם שמענו. גם הורים מודאגים רבים היו מגיעים לעתים קרובות כדי לברר, "מה אוכלים במקום??" שלא יחסר איזה ויטמין במזונם של המתבגרים ?

באותה תקופה, כמעט כל מרפא רציני שסיים לימודיו בחו"ל, החל את דרכו במרפאה הגדולה של התנועה.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *