הצלחה מטאורית של מרפא טבעי בשנות ה-80

פרח-גודל-כנגד-כל-הסיכויים

לאחר שנים בהם אנשים הגיעו לטיפולים בחשאי, כי אוי לאותו מטופל שרופאו ידע שהלך לכיוון האלטרנטיבי, כי אז הרופא סרב לקבלו…

והנה, ביום בהיר אחד, החלה סדרה בת 4 פרקים בטלויזיה,(בערוץ האחד והיחיד שהיה בארץ) בשם "המעגל הפנימי" אשר הוקדשה לטיפולים אלטרנטיביים.
כיוון שהיה רק ערוץ אחד, אנשים רבים צפו בתוכנית.

 

לצערי, מתוך 4 הפרקים, זכור לי רק אחד במיוחד שגרם למפנה גדול בתנועת הצמחונים-טבעונים. בפרק זה הופיע איש בדואי מהנגב, סיפר על צמחי-מרפא שונים ובין היתר, נתן דוגמא לגבי צמח מסוים אשר עוזר לנשים עקרות להיכנס להריון.

רשות השידור הוצפה בכ-200 מכתבים הן של נשים עקרות והן של חולים שונים ומיואשים שחיפשו צל של תקווה.
לאור המצב, התקשרה אלי עובדת רשות השידור שלא ידעה מה לעשות עם המכתבים הרבים וביקשה לשלוח אותם אלינו, על-מנת שנוכל לתת הכוונה מתאימה לפונים.

 

ערימת המכתבים – בחלקם קורעי לב – הגיעה, כאשר בעצם לא היינו ערוכים לכמות כזו. אנוכי, מזכירה אחת שעושה ה-כ-ל, ללא כל פרוספקטים של הסברה ומנגד, רוצה להשיב במהירות האפשרית לכותבים.

בהחלטה מהירה עם יו"ר התנועה דאז, מר דוד נחום, ז"ל, הדפסנו מיד פליירים עם הסבר על מהות התנועה, שמות המרפאים, זמני קבלה, הרצאות וחוגים. כמו-כן, קיבלנו מזכירה נוספת (רחלי), עבדנו מהר, המכתבים נשלחו ו"יצאנו לאור"…

המקום התמלא במהירות מטורפת במטופלים מיואשים שחיפשו מזור, ולכן בקליניקה במשמר השבעה נוספו מטפלים נוספים, שכל אחד מהם יחיד ומיוחד בסוג ואיכות הטיפול:

 

הראשון: דר' מאיר וינקלר M.D. ואשתו צילה מרפאה N.D. – כאשר דר' וינקלר – מומחה לרפואה פנימית, עבד בזמנו במחלקה פנימית בבי"ח איכילוב ופעם בשבוע קיבל אצלנו מטופלים. יתרון עצום שיש כזה רופא שיכול לסייע רבות, תוך הבנה של כל הסימפטומים, פענוח בדיקות מיוחדות, צילומים ובכלל, כל תיק רפואי שהובא לידיו.

מה שמעניין הוא, שבעת לימודי הרפואה שלו באיטליה, חלה וטופל בצמחי-מרפא. לאור עובדה זו, משסיים לימודיו, נשאר על-מנת ללמוד יחד עם אשתו את כל נושא הצמחים.

עובדה זו הביאה אותם לעבוד יחדיו בתנועת הצמחונים ומשום מה, בכל פעם שנכנס מטופל, לא עברו דקותיים וכבר נשמעו קולות צחוק מהחדר. תמיד היתה שם אווירת הומור ושמחה ותמיד תהיתי מבחוץ, מה כבר הספיקו לדבר, שכבר נשמעים קולות הצחוק???

 

בשאר ימות השבוע, כאמור דר' וינקלר עבד באיכילוב ואילו אשתו צילה החמודה, קיבלה במרפאה פרטית לצמחי-מרפא, שהיתה לה ברמת-גן.

יתרון נפלא של זוג מקסים, יפים ונחמדים, אשר בעת הצורך של מקרים קשים, תמיד הבעל נכנס לתמונה.

דר' מאיר וינקלר אף הקים את היחידה לצמחי מרפא בשיר"ם, אסף הרופא שבה טיפל במחלות מורכבות באמצעות הצמחים, ואף עסק במחקרים על השפעת צמחי מרפא.

 

מזה שנים ועד היום, השניים ממשיכים לקבל חולים ולטפל בהצלחה, בהרצליה.

 

להתראות בפוסט הבא, בו המשך סיפורים על רופאים ומרפאים נפלאים נוספים.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *