הומאופתיה בארץ – ההתחלה בשנות ה-80

סמואל-האנמן-אבי-ההומאופתיה

בהמשך לפוסטים הקודמים בהם סיפרתי על הרפואה הטבעית בקליניקה במושב משמר השבעה בשנות ה-80, בו סיפרתי כי "יצאנו לאור" והמקום נמלא במטופלים מיואשים שחיפשו מזור, נוספו מטפלים נוספים, שכל אחד מהם יחיד ומיוחד בסוג ואיכות הטיפול:
השלישי: יוסף רוס – הומאופת קלאסי אמיתי!!!

הגיע עם תום לימודיו באנגליה – בי"ס רציני עם דרישות גבוהות. ג'ינג'י חמוד, איכותי ויסודי, מסור מאוד וקפדן גם לגבי נראות ואסתטיקה של הקליניקה.

הומאופתיה קלאסית היא שיטה בה התרופה ניתנת לכל אדם עפ"י אישיותו ולא מחלתו. כלומר, במידה ויגיעו 2 אנשים עם אותה בעיה, הטיפול יהיה שונה לחלוטין לכל אחד.

זאת כיוון שלפי ההומאופתיה הקלאסית, משהו באישיותו של האדם יצר את הבעיה הספציפית. לכן כל מטופל עובר "חקירה יסודית", שאלות שונות שחלקן אפילו נשמעות מוזרות עד כדי: "מה הקשר?" אך בהחלט ובהחלט שיש קשר. התשובות מנותחות והתרופה נרשמת.

שאר הטיפולים הינם בהתכתבות, כאשר המטופל כותב על כל שינוי ושינוי שחל אצלו ובהתאם, משתנה סוג התרופה עד להחלמה מלאה.
אהבתי את סיפוריו, כיצד עוד בטרם נסע לאנגליה ללמוד, היה לו בוטקה קטן בחיפה, לתיקון מכשירי חשמל, שם הצליח לתקן מכשירים אשר תיקונם לא צלח בידי אחרים. (ידי זהב!)

בעת לימודיו, שכר אצל קשישה מקום מגורים במרפסת ביתה. כך שלא בישל דבר, כמעט ולא הכין לעצמו אוכל וניזון כל העת מפירות, אגוזים ושקדים, פירות יבשים וכו'. טבעוני של ממש! סיפר בשמחה כי הדבר עזר לו לחשיבה צלולה ולהצלחה גדולה בלימודים.

צורת עבודתו זו, הדורשת ראיון ארוך מאוד, גרמה לו בסופו של דבר (כעבור למעלה משנה), לעזוב ולעבוד בקליניקה פרטית משלו בחיפה. שם גם פתח בי"ס ללימודי הומאופתיה, חזר בתשובה (שערו הג'ינג'י קיבל את צבע בגדיו) וממשיך עד היום לקבל בחיפה.

כדי להמחיש, את עוצמת הטיפול ההומאופתי, אספר לכם על 2 מקרים אישיים בפעם הבאה…

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *