אנדרו צ'רניק – שיטת רפלקס-בלאנס

אנדרו-צרניק

ממשיכה על הקליניקה הטבעית הענקית במשמר השבעה…

עם התפתחות הרפואה האלטרנטיבית, הגיע אלינו מטפל חדש מניו-יורק. בחור צעיר שבנוסף, נראה הרבה יותר צעיר מגילו. חמוד, חייכן, מלא מוטיבציה לעזור.

שיטת הטיפול שלו היתה בכפות הרגליים (דומה במקצת לרפלקסולוגיה), אם כי מפת כף הרגל שונה ממפת הרפלקסולוגיה הידועה. המטרה כאן היא לאזן את הגוף – רפלקס-בלאנס. התוצאה שונה לחלוטין מרפלקסולוגיה.

זכורה לי סיטואציה משעשעת, כאשר באחת הפעמים הראשונות שהחל לקבל אצלנו, הגיעה אישה מבוגרת, נכנסה לחדר וכעבור דקה יצאה ואמרה לי:

"מה זה? הוא ממש ילד! יכול להיות הבן שלי".

צחקתי והסברתי שהוא רק נראה ילד, אבל הוא אבא לשני ילדים. האישה נרגעה והטיפול החל…

אנדרו הינו גם מורה לקראטה, עם חגורה שחורה! ואף שלחתי אליו ידיד שלמד אצלו קראטה.

אנדרו טיפל בסבתי ז"ל, כאשר דודתי צופה מהצד, מביטה בו ולא מפסיקה להתפעל מהמסירות בה טיפל, מהצניעות והענווה שלו. מאוד, מאוד התרשמה ממנו לטובה.

גם אני זכיתי לטיפול מידיו של אנדרו, וזאת לאחר ש"פרש כנפיים" והחל לעבוד בביתו.

הגעתי אליו פעם כמטופלת, היה זה בעת שעברתי בזמנו איזה שהוא משבר נפשי, בקושי גררתי את רגליי, שלא לדבר על עליה במדרגות. אנדרו טיפל במסירות ובאהבה רבה, מספר קצר של טיפולים עד שהתאוששתי וחזרתי לעצמי.

פעם אף העביר קורס ריפוי במשמר השבעה, בו השתתפו אנשים מאד איכותיים, כך שסיים את חומר הלימוד טרם הזמן שהוקצב. אני, שהייתי צריכה לסגור בערב את המקום, השתתפתי בכל הקורסים שהועברו שם וכך זכיתי גם להיות נוכחת בשיעוריו. מאחר והקבוצה הייתה כה טובה, נתן לנו צ'ופר: תרגיל מסוים על מנת למצוא בתוכנו יכולות ריפוי.

לפני כל משפט שהוציא מפיו, ידעתי פתאום מראש את שהולך לומר ואז, כשסיים דבריו, כבר גיליתי את האנרגיה החבויה בי. זו הייתה למעשה הפעם הראשונה בה חוויתי חשמל בכפות ידי בעוצמה מאוד חזקה. ההתרגשות הייתה גדולה, במשך שבוע סיפרתי למקורביי שגיליתי שאני סוג של אורי גלרית קטנה. אלא, שהסתבר לי מאוחר יותר, כי כאשר אדם לא מוכן עדיין לתפקידו, דואגים משמיים שאשכח את הסיטואציה עד שיגיע זמני. הנושא נשכח למשך 2-3 שנים.

כיום, אנדרו עובד ומקבל אנשים בביתו בכפר-סבא. כאשר עיקר עבודתו הנוכחית הינה מורה ליוגה ויחד עם זאת, מתנדב בארגון שנקרא: "מעגל גיבורים" – אומנות לחימה לילדים חולים.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *